Boskie moce

Standard

Książki fantasy cieszą się ogromną popularnością wśród wielu nastolatków. trzeba przyznać, że ciekawa seria potrafi zaciekawić nie jednego młodego człowieka, który z wielką przyjemnością sięga po książki. Na kolejnych pozycjach, które na pewno oczarują młodych ludzi znajduje się książka Grobowiec tyrana. Apollo i boskie próby. Tom 4 autorstwa Rickiego Riordana (https://www.taniaksiazka.pl/grobowiec-tyrana-apollo-i-boskie-proby-tom-4-rick-riordan-p-1286252.html). Tym razem mamy do czynienia z tomem czwartym, który już od pierwszych stron pokazuje, że równie mocno dorównuje swoim poprzednikom. Kto fascynuje się boskimi mocami oraz chce się przekonać jak można zostać ukaranym za nieposłuszeństwo swoim rodzicom, ten powinien sięgnąć po tą interesującą książkę.

Utrata boskich mocy

Zanim jednak przekonamy się, co tym razem przydarzyło się Appolinowi, warto cofnąć się do pierwszych części tej serii. Numerem jeden jest “Ukryta wyrocznia”, gdzie zapoznajemy się z sylwetką młodocianego Apollo, który nie należał do posłusznych bogów. Przez to właśnie jego ojciec postanowił go ukarać. A jak najlepiej ukarać istotę nieśmiertelną? Poprzez uczynienie go śmiertelnikiem. Apollo został stracony z boskiego Olimpu i teraz w ciele zwykłego nastolatka musi zmierzyć się ze zwykłym, szarym światem. Jako Lester Papadopoulos znajduje się na ziemi i stara się odzyskać swoje boskie moce. Nie jest łatwo, ponieważ ma wielu wrogów w boskim świecie. Ten bóg w ciele zwykłego człowieka w czwartej części udaje się do Obozu Jupiterów znajdującym się w San Francisco. Tam to właśnie półbogowie przygotowują się do ostatniej walki ze złym tryumfatorem rzymskich cesarzy. Apollo lub inaczej Lester razem z Hazel, Reyną, Frankiem, Tysonem, Ellą robią wszystko, aby móc zwycięsko wyjśc z bitwy.

Jak odzyskać moc?

Apollo cały czas zastanawia się jednak jak może odzyskać boskie moce. Według nowego, ludzkiego prawa jazdy jego urodziny przypadają ósmego kwietnia. W tym dniu również cesarze Kaligula i Kommodus planują również atak na wspomniany wcześniej obóz Jupitera. Czy to jakieś zrządzenie losu, że są to dwie te same daty? Dodatkowo jak się okazuje, jest to również dzień krwawego księżyca zwiastujący atak nieumarłych, którzy znajdują się pod wodzą złego króla. Czy w tym jednym dniu musi wydarzyć się aż tyle? Czy jest to może test jego ojca, który chce zobaczyć, jak syn potrafi poradzić sobie w trudnych chwilach? Aby móc się o tym przekonać koniecznie należy sięgnąć po Grobowiec tyrana. Apollo i boskie próby. Tom 4 Rickiego Riordana. A na samym końcu Apollo zostaje ranny przez ghula, który wprowadza do jego ciała infekcję. Czy uda mu się cało wyjść z tych potyczek i powrócić do swoich boskich mocy?

Coffee obraz autorstwa freepik - www.freepik.com